Інтернет-ЗМІ » Технології » Безкоштовна питна вода та електроенергія «за копійки»
Інформація до новини
  • Переглядів: 129
  • Автор: Moderator
  • Дата: 17-06-2015, 12:09
 (голосів: 0)
17-06-2015, 12:09

Безкоштовна питна вода та електроенергія «за копійки»

Категорія: Технології

[img=left]http://pravdatyt.com/news/276/13472/?region=13953[/img]
У Дніпропетровську 16-річний школяр винайшов автономну установку, яка опріснює воду і виробляє дешеву електроенергію. Йдеться про унікальну конструкцію, яка використовує енергію вітру та води.
Михайло Литовченко працював над установкою вдома після занять у школі. Юному винахідникові допомагала уся родина. Починав Михайло з експериментів у ванній кімнаті.
Винахідник перетворив хвильову енергію на кінетичну – енергію обертання. Вода надходить по приводному валу до насосу. І завдяки зворотному осмосу (технології очищення води, яка використовує напівпроникні мембрани) вода опріснюється. Це абсолютно чиста питна вода. А концентрат або бруд, який виділяється під час процесу опріснення, закачується у башту. Велике пластикове колесо із насосом — ніщо інше, як перетворювач енергії.
Школяр зізнався: «Найбільша складність полягала у тому, щоб збагнути, як перетворити енергію вітрових хвиль на електричну».
Над своєю розробкою майбутній науковець працював понад два роки. Порадами допомагав тато – інженер-ракетник. Під час роботи над проектом Михайло використовував лише підручні матеріали: гайки, велосипедний насос, каналізаційні труби. Лише фільтр купив у магазині.
Аби пристрій запрацював, його необхідно помістити у море. Діє установка на основі чистої енергії хвиль. Тому для нормальної роботи системи є одна умова – потужний морський вітер. Нижню частину колеса потрібно занурити у воду, іншу - залишити на поверхні, аби на неї дув вітер.
Наразі винахідник пропонує використовувати таку конструкцію на азовському узбережжі, а також на Кримському півострові – після його повернення до складу України.
[img=left]http://gorod.dp.ua/pic/news/newsimages/1214/97875.jpg..
Установка не має складних внутрішніх механізмів, що забезпечує високу надійність роботи в агресивному морському середовищі. Вона не забруднює довкілля, оскільки не використовує для роботи мастила. Установка має модульну структуру: збільшення кількості модулів дає можливість збільшити її потужність.
Іще одна прерогатива цього пристрою – запобігання розмиванню берегової смуги шляхом «з’їдання» хвиль. Попередня оцінка собівартості установки потужністю 1-1,5 кубометри прісної води на добу складає близько $20 000. При цьому є можливість отримувати понад 500 кВт електроенергії на місяць.
Цього року Михайло представив свій проект на міжнародному науковому конкурсі у США, де посів третє місце. Закордонних фахівців вкрай зацікавила екологічність такого методу видобутку електроенергії та його економність. На конкурсі спеціалісти відзначили, що даний пристрій — це джерело безкоштовної питної води та дешевої електроенергії. Розробку хлопця визнали однією із найкращих також у Нідерландах та Швеції. Король Саудівської Аравії особисто відзначив геніальність конструкції.
Така установка із 10 модулів здатна виробляти протягом року 400 метрів кубічних прісної води і 6 мегават електроенергії на годину. Здебільшого вона розрахована на малі острівні держави. Хоча може стати в нагоді й Україні.
Аби забезпечити безкоштовною електроенергією маленьке містечко на морському узбережжі, потрібна установка із десяти колес. Таке задоволення коштуватиме усього 10 тисяч доларів.
Михайло й надалі планує удосконалювати свій винахід. А поки що він закінчує одинадцятий клас і готується вступати до вишу. У вільний час хлопець займається боксом, грає у баскетбол, годує пташку на прізвисько Терорист і читає Булгакова.
Ірина Лавріненко
Джерела:
http://www.sobytiya.dp.ua/news/14/3747
http://podrobnosti.ua/1005610-shkoljar-otrimu-elektri..
http://pravdatyt.com/news/276/13472/?region=13953
https://nenc.gov.ua/old/index.php?q=isweeep.html
http://dnepr.comments.ua/news/2014/12/03/120644.html
Фото:
http://pravdatyt.com/news/276/13472/?region=13953
http://gorod.dp.ua/pic/news/newsimages/1214/97875.jpg
Відео:
https://www.youtube.com/watch?v=rxJQVBWcRuA
Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.
<
Размышлятель

25 червня 2015 14:49

Інформація до коментарів
  • Група: Гості
  • ICQ: --
  • Регістрація: --
  • Публікацій: 0
  • Коментарів: 0
Нужно что-бы гос-во занималось подобными проектами. Довольно дешёвая установка.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментарій:
Введіть код: *
^