Інтернет-ЗМІ » Аерокосмічна галузь » В залізних грудях РН «Vega», українське серце
Інформація до новини
 (голосів: 0)
3-04-2012, 03:37

В залізних грудях РН «Vega», українське серце

Категорія: Аерокосмічна галузь

Серце ракети-носія «Vega», запуск якої був вдало проведений 13 лютого, зроблене не будь де,а в Україні. Що ж до самої ракети-носія, то розроблялась вона з 1998 року спільно з Європейським космічним агентством (ESA) і Італійським космічним агентством (ASI). Спочатку проект розроблявся як заміна РН «Скаут», та в листопаді 2000-го року був прийнятий в програму ракети-носія «Аріан».

В залізних грудях РН «Vega», українське серце


З 2004 року до розробки «Vega» долучили Державне конструкторське бюро «Південне». У рамках цього контракту було створено унікальний розгінний блок – рідинний ракетний двигун 4ї ступені, який являє собою серце ракети.

В залізних грудях РН «Vega», українське серце


Перший запуск мав відбутись у 2008 році, але на той час не було стовідсоткової впевненості успіху запуску, тому у 2012 році, коли все було перевірено, з космодрому Куру (Французька Гвінея) відбувся запуск легкої ракети-носія. У рамках першого пуску (РН) «Vega» успішно вивела на орбіту дев’ять космічних апаратів. Серед яких супутники LARES і ALMASat-1, а також сім мікросупутників форм-фактора Cubesat, створених університетами Італії, Угорщини, Франції, Іспанії, Польщі та Румунії.
Цікавим є італійський геодезичний супутник LARES, котрий перевірятиме теорію відносності Енштейна. Являє собою чотириста кілограмовий апарат, оснащений 92 дзеркалами.

В залізних грудях РН «Vega», українське серце


Та повернімось до запуску. Через 55 хвилин після старту, ракета, успішно відпрацювавши циклограму польоту, вивела на орбіту корисне навантаження.
Двигун вітчизняного виробництва спрацював відмінно, що ще раз підтверджує високий рівень професіоналізму українських виробників ракетно-космічної техніки. Як відзначили в ДКБ, участь України в програмі створення нової європейської РН «Vega» і її успішний запуск «це вагомий науково-технічний внесок у співпрацю України з європейським співтовариством».
В залізних грудях РН «Vega», українське серце
За матеріалами:
NewsUkraine.ua
Риа Новости

Фото:
www.universetoday.com
www.wired.com
http://bolshoyforum.org/
www.wikipedia.org


Підготувала Марія Кіріченко
Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.
<
Coach Factory Online

3 листопада 2012 09:23

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
cover Coach Factory Online in an abandoned Louis Vuitton Belt apartment, crouched beneathCoach Outlet Store a windo Feltgen said Gucci Belt that “everybody along Coach Factory Outlet Online the U.S. East Coast needs to Coach Factory Store be paying attention Coach Factory Online to this right now,” though Coach Factory Outlet he added that “we’re not Coach Outlet Online telling people to rush Coach Bags Outlet to restoring service. The Coach Factory Online Brooklyn-Battery Tunnel, officially Coach Factory Outlet Online the Hugh L. Carey Tunnel, and Coach Outlet Online the Queens-Midtown Tunnel Coach Factory Outlet also remained impassable, he Hermes Belt said. Airports, too, took Coach Factory Online
<
Coach Outlet

5 листопада 2012 13:51

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Ticket salesCoach Outlet
and pageCoach Factory Outlet traffic on Coach Outlet OnlineStubhub, an online ticket Louis Vuitton Bagsmarketplace, jumped 20 percenLouis Vuitton Pursest on Saturday morning after GoCoach Outlet Storev. ANDREW M. CUOMO’Coach Outlet Store Onlines announcement that Coach Factory Outletsubway service had been rCoach Factory Outletestored to Brooklyn. ... GERCoach Outlet OnlineALD WALLACE left tCoach Factory Onlinehe game with a sprained Coach Factory Onlineleft ankle. X-rayCoach Outlets were negative,Coach Outlet Online and WallaceCoach Outlet is day tCoach Outleto day.
<
Яна Садовніченко

18 лютого 2013 21:50

Інформація до коментарів
 • Група: Користувачі
 • ICQ: --
 • Регістрація: 15.02.2013
 • Публікацій: 2
 • Коментарів: 40
Почуття великої гордості викликають спеціалісти,які, створюючи "серця" для цих ракет, прославляють нашу державу в усьому космічному просторі. Рівень професіоналізму українських виробників ракетно-космічної техніки вражає з кожним винаходом. Не може не тішити й те,що ми ще на один крок стали ближче до Європи. Так тримати!
<
pretorianec

1 квітня 2013 23:39

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Народна мудрість-
"У літаку/ракеті летить сам двигун, а все решту йому перешкоджає".
Не хочу бути буквоїдом, але якщо така важлива деталь як двигун - українська, то чому немає Нашого Прапора на борту того пєпєлаца серед інших "достойників"?...
Загалом ситуація звична і цілком характерна для нашого менталітету, як би це сумно не звучало (наперед вибачаюсь за аналогії) - "взяли дешеву і якісну повію, а ми й тішимося, що наші жінки найкращі"
Сумно, але тому і їздять на нас останні кілька сотень років всі кому не лінь...

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментарій:
Введіть код: *
^