Інтернет-ЗМІ » Медицина » Перемогти ДЦП
Інформація до новини
  • Переглядів: 32
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-06-2015, 22:52
 (голосів: 0)
11-06-2015, 22:52

Перемогти ДЦП

Категорія: Медицина

Донедавна діагноз дитячий церебральний параліч для багатьох звучав як вирок. Адже побороти цю недугу маленьким пацієнтам вкрай складно, оскільки немає медичних препаратів чи традиційних методів, які б гарантували стовідсоткове одужання. Проте український лікар-невролог Володимир Козявкін розробив унікальну систему реабілітації для усіх хворих із діагнозом ДЦП.
Перемогти ДЦП

ДЦП – це узагальнена назва для групи різноманітних моторних розладів, спричинених збоями у роботі нервової системи. Такі розлади розвиваються з різних причин, зокрема унаслідок перинатальних уражень нервової системи в період вагітності, пологів та перших місяців життя. Відомі різні форми цієї недуги. Це пов’язано з ураженням різних рівнів головного або спинного мозку. Вперше, ще у 1862 році, дитячий церебральний параліч описав британський хірург-ортопед Джон Літтль. Він установив причинний зв'язок між ускладненнями під час пологів та порушеннями розумового і фізичного розвитку дітей після народження. Аж до 1889 року такі порушення називали «хворобою Літтля», а сам термін «ДЦП» увійшов в обіг після досліджень канадського науковця Вільяма Ослера. Вчений написав монографію «Церебральні паралічі у дітей», у якій відзначив про наявність зв'язку між важкими пологами і розладами нервової системи в дітей. Вивченням цієї хвороби займався і відомий психоаналітик Зиґмунд Фрейд.
Не зважаючи на те, що про ДЦП відомо ще з ХІХ століття, й досі не існує єдино правильного і універсального методу лікування цієї хвороби. Серед наявних сучасних методів реабілітації уражень нервової системи та ДЦП вагоме місце займають авторські терапевтичні системи, до яких належить і унікальна методика професора Козявкіна. Дослідження ДЦП патологій розпочали усередині 80-х років, а вже у 1989 метод Козявкіна було офіційно визнано науковою комісією Всесоюзного науково-методичного центру відновного лікування дітей з церебральним паралічами в Москві.
Перемогти ДЦП

На основі представлених результатів було створено систему інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації. Система складається з двох етапів: інтенсивної корекції та стабілізації і потенціювання ефекту. Інтенсивна корекція проводиться в умовах реабілітаційного центру і триває два тижні. У період стабілізації лікування продовжується згідно з рекомендаціями в домашніх умовах від 6 до 12 місяців. Потім проводиться повторний курс інтенсивної корекції.
В основі системи реабілітації – полімодальний підхід (поєднання кількох технік) із застосуванням різносторонніх методів впливу на пацієнта. Таким чином дія одних методик доповнює та підсилює дію інших. Основний комплекс лікувальних заходів включає біомеханічну корекцію хребта (спрямовану на відновлення нормальної рухливості суглобів хребта для зменшення проявів ушкодження нервової системи на різних рівнях), мобілізацію суглобів кінцівок (плавне дозоване навантаження на зв’язковий апарат суглобів у поєднанні з вібраційними рухами та імпульсивною технікою «простукування»), рефлексотерапію (вплив на специфічні зони м’язово-суглобового апарату ізотонічним напруженням м’язів, у поєднанні з релаксуючими позами), мобілізуючу гімнастику (заняття включає вправи дихальної гімнастики, із «розробки» суглобів та вправи на зміцнення м’язево-суглобового апарату), спеціальну систему масажу (поєднання класичного, сегментарного, точкового та тонізуючого масажів), ритмічну гімнастику (поєднання ігрових методів з музикою і танцями), апітерапію (воскопарафінотерапію та бджололікування) та механотерапію (тренування м’язів нижніх кінцівок за допомогою апаратів важільного типу).
Перемогти ДЦП

Інноваційним удосконаленням методу Козявкіна є програма ранньої реабілітації для дітей під час першого рік життя. Програма спрямована на подолання затримки моторного і психомовного розвитку, які виникають внаслідок перинатальних уражень нервової системи під час вагітності, пологів або в перші місяці життя. Програма передбачає послідовну, довготривалу спільну роботу медиків та батьків хворого. Лікуванню підлягають діти віком від трьох місяців до одного року. Цикл інтенсивного лікування проводиться амбулаторно і триває 5 днів, за необхідності повторюється щомісячно. Після року періодичність курсів встановляється індивідуально для кожної дитини.
Методика професора Козявкіна відома далеко за межами України. Так, у Німецькому енциклопедичному виданні з дитячої ортопедії метод Козявкіна входить до четвірки найефективніших методів лікування хворих на ДЦП.
Перемогти ДЦП

У 2003 році в Трускавці було відкрито Міжнародна клініка відновного лікування, у якій комплексно застосовується система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації. В клініці можуть одночасно прийняти до двохсот пацієнтів. Також щорічно відбуваються програми реабілітації на острові Кіпр. Окрім того, триває переговорний процес із урядом Арабських Еміратів для відкриття представництва клініки та впровадження даної методики. Варто зазначити, що понад 35 тисяч пацієнтів з України, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Росії, США та багатьох інших країн світу успішно пройшли курс реабілітації за цією системою.

Юлія Свищ

Джерела:
http://www.reha.lviv.ua
http://kozyavkin.ua
Козявкін В. Метод Козявкіна – система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації. Посібник реабілітолога. /Козявкін В.І. / Вид. Дизайн-студія Папуга. Львів, 2011. – 240 с.
Козявкін В. Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації. /В.І.Козявкін/ [наукова стаття].
Фото:
http://www.reha.lviv.ua/
http://kozyavkin.ua
Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментарій:
Введіть код: *
^