Інформація до новини
  • Переглядів: 14
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-06-2015, 23:00
 (голосів: 0)
11-06-2015, 23:00

Органічна Україна

Категорія: Харчова промисловість

Загальнопоширений у європейських країнах та США органічний спосіб життя набуває сьогодні популярності й в Україні. Українці нарешті замислилися над власним здоров`ям і потроху починають збагачувати раціон продуктами, вирощеними природним шляхом.
Органічна Україна


Про органіку

Зустрівши словосполучення «органічні продукти», одразу виникає питання: які продукти можна назвати органічними, і в чому їхня цінність? Рослини вирощують і обробляють від шкідників лише препаратами «натурального» походження, в ґрунт вносяться лише органічні добрива.
Девіз: "Don't panic, just organic" ("Без паніки, тільки органіка") у розвинених країнах став відповіддю на засилля хімікатів і появу генномодифікованої продукції. Справедливості заради потрібно відзначити, що відсоток «правильних» продуктів навіть у світовому розрізі не такий вже й великий – близько 2-3.
Однак у грошовому еквіваленті - сума чимала. Так, ву 2009 році світовий обсяг ринку біопродуктів, за даними звіту The World of Organic Agriculture 2010, наблизився до позначки $ 46 млрд.
Не зважаючи на те, що у нашій країні органічний рух тільки формується, у галузі "здорових" продуктів попит перевищує пропозицію. На думку експертів, кількість постійних покупців природної їжі щорічно подвоюється, якщо не потроюється.
Так, за даними Федерації органічного руху України, сьогодні в країні налічується більше 100 господарств, які вирощують органічну продукцію і щорічно проходять процедуру обов'язкової сертифікації. Важливо відзначити, що до недавнього часу Україна перебувала поза «органічними» правилами, прийнятими в усьому світі.

Біопродукти в Україні

Органічна Україна


Органічні продукти лише почали здобувати популярність в Україні, тому магазини, у яких реалізються біопродукти можна знайти в Києві та інших містах-мільйонниках . Також у великих містах можна замовити таку продукцію через мережу Інтернет, і за годину корисні біопродукти опиняться на вашій кухні.
Найбільшим попитом серед українців користується овочева органіка, менш популярні – органічне м'ясо, молоко і яйця.
Як правило, органічні господарства розташовані далеко від великих міст і промислових центрів. Одним із таких господарств є компанія Яблонської, розташована у Вінницькій області. Протягом останніх років господарство спеціалізується на виробництві органічних яєць і овочів. Це одне з небагатьох вітчизняних підприємств, яке виробляє продукти харчування відповідно до стандартів Євросоюзу.
Також органічний шлях розвитку обрала компанія "ЕтноПродукт", яка займається виробництвом молока. Її ферми розташовані у селі Ясенівці Чернігівської області. На виробництві заборонено використання ГМО та хімічних добрив.
У великих містах можна знайти «Еко -лавки», в яких кожен може придбати органічні продукти. Авжеж, вони коштуватимуть дорожче, ніж звичайні з полиць супермаркетів, але такі продукти харчування не викликатимуть у вас підозр або страху за своє здоров`я.
Здоров`я за гроші не купиш ? У наш час можна і посперечатися!

Ніканора Нетідова

Джерела:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D0%B8%D1%89%D0%B0
http://ecoclub.ua/
http://www.segodnya.ua/life/health/CHto-takoe-organicheskaya-eda-pochemu-ona-takaya-dorogaya-450973.html
http://natur-boutique.ua/
http://organic-food.com.ua/
Фото:
http://www.gastronom.ru/text/organicheskaya-eda-v-boldere-1003216
http://1001facts.info/fakty-o-organicheskoj-pishhe/
Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментарій:
Введіть код: *
^