Інтернет-ЗМІ » Технології » Двигуни нового покоління
Інформація до новини
 • Переглядів: 26221
 • Автор: administrator
 • Дата: 4-11-2011, 00:06
 (голосів: 0)
4-11-2011, 00:06

Двигуни нового покоління

Категорія: Технології

Продукція вітчизняних авіабудівників складає серйозну конкуренцію аналогам провідних закордонних компаній, хоч і умови створення новинок та модернізованих варіантів техніки значно різняться.

Двигуни нового покоління


У Європі, США, країнах Далекосхідного та Середньоазійського регіонів авіаційну промисловість стабільно підтримують на державному рівні, вкладаючи міліардні капітали у наукову та виробничу діяльність. В Україні, не зважаючи на численні заяви політиків про пріоритетність вітчизняного авіабудівництва, багато ключових програм, які могли б стати для держави справжнім скарбом, не можуть зрушити з мертвої точки вже багато років. Перш за все – через зволікання у прийнятті рішень, направлених на підтримку та розвиток галузі, а також - недостатнє фінансування перспективних комерційних проектів з боку держави. Але навіть в умовах дефіциту коштів наші авіабудівники за деякими показниками впевнено випереджають закордонних конкурентів.

Серед тих, хто не здається – державне підприємство Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка» (ДП «Івченко-Прогрес»). Сьогодні тут працюють над рядом проектів зі створення нових високоекономічних та високоефективних авіаційних двигунів, котрі, поза сумнівом, займуть відповідне місце на внутрішньому та міжнародному ринках.

Науково дослідна робота зі створення двигунів нового покоління для літаків та вертольотів різноманітних класів та різних країн-виробників — один із головних напрямків діяльності підприємства. У вересні минулого року «Івченко-Прогрес» поставило два нових двигуна АІ-450М в Ростов-на-Дону для того, аби вертоліт Мі-2М піднявся в небо під час міжнародного авіасалону МАКС 2011, який відбувся цього літа в підмосковному містечку Жуковському.
Підприємство активно працює над розробкою та модифікацією сімейства двигунів АІ-450 (двигун має потужність на максимальному недовготривалому режимі 550 к.с., крейсерському 300 к.с., злітному 465 к.с., максимальному тривалому режимі 400 к.с.; кількість обертів - 6000 об./хв.; питомий розхід пального у крейсерському режимі - 297 л/г* к.с., на злітному - 260 л/г* к.с.). Зараз використовується на гелікоптерах Ка-226, Мі-2 та ін.

Серед найпріоритетніших напрямків виробництва також турбовальний газотурбінний двигун Д-136-2,який створено для установки на найпотужніший у світі гелікоптер Мі-26. В грудні цього року планується завершити збір першого двигуна Д-136-2. Від свого попередника він відрізняється підвищеною потужністю (на 10% вища, ніж у Д-136) та можливістю експлуатації в спекотних регіонах при температурі повітря до +30°C, а це запорука успішного виводу вертольота на ринок Південно-Східної Азії.
Окрім високої потужності, він також вирізняється невеликою питомою вагою і низькою витратою палива. Таких переваг вдалося досягти завдяки оптимізації параметрів робочого циклу, а також застосуванню надміцних матеріалів та прогресивних технологій виготовлення деталей і вузлів двигуна. По суті, це абсолютно новий мотор для нового «цифрового варіанта» вертольоту Мі-26. Програму затверджено в 2011 році, вона реалізується спільно із АТ «Мотор Січ». З точки зору ринку, вона безпрограшна: вертоліт Мі-26 експлуатується вже більше 20 років і не має аналогів.

Стосовно двигунів для літаків, то тут, перш за все, варто відзначити розвиток сімейства Д-436-148, призначеного для установки на пасажирські літаки нового покоління корпорації «Антонов». В розробці дві модифікації для літака-амфібії Бе-200 із більшою злітною тягою — 7500-8200 кг/с (попередні варіанти мали 6400—6830 кг/с). Але і це не межа, вже активно проробляється створення двигуна із тягою від 8400 кг/с для сімейства літаків Ан-178 (перспективний український близькомагістральний транспортний літак на базі Ан-148 із вантажопідйомністю 18—20 тонн).

Двигуни нового покоління


Підприємство займається також модернізацією двигуна Д-18Т для важкого транспортного рампового літака Ан-124 («Руслан»). Робить його більш екологічним, менш шумним, із фадеком (Fadec — автономний електронно-цифровий контролер двигуна). За сприятливих умов, підприємство разом із російськими партнерами зможе зробити двигун для нової модифікації «Руслана» впродовж найближчих п’яти років.

Двигуни нового покоління


Наступний напрямок роботи – двигун Д-27 для воєнно-транспортного літака Ан-70. Це перший у світі турбогвинтовентиляторний двигун із максимальною потужністю 14000 е.к.с. (еквівалентних кінських сил). Дякуючи співвісному гвинтовентилятору та іншим оригінальним конструкторськими рішеннями виробництво досягло максимальної економічності та забезпечило високі аеродинамічні якості літака, які на сьогодні є найкращими у світі. До кінця року планується модернізувати 5 двигунів для Ан-70. Підприємство має певний запас матеріальних ресурсів на чотири двигуни. Робота йде за планом, держвипробування заплановані на 2012 рік. Якщо «Івченко-Прогрес» отримає замовлення на літак, то вже з 2013 року підприємство готове почати серійне виробництво, а впродовж 2014 вийти на річний обсяг не менше 30 модернізованих двигунів. Для успішного виконання цієї задачі перш за все потрібні замовлення від міністерств оборони України та Росії.

У Європі аналогічний літак з’явиться не раніше 2018 року, тому у нас є всі шанси зайняти позиції лідерів на світовому ринку. Це станеться лише за умов достатнього фінансування програми, яка вже не перший рік буксує саме через відсутність коштів. Причому для її реалізації необхідно в 20 разів менше грошей, ніж для аналогічної програми французького літака.

Двигуни нового покоління


Не можна не згадати і про участь в програмі зі створення двигуна ПД-14 для для близько- та середньомагістральних пасажирських літаків серії МС-21, які розробляються російською авіабудівничою корпорацією «Иркут» у співробітництві із конструкторським бюро ім. Яковлєва. ВАТ «Мотор Січ» вже точить деталі для камери згорання цього двигуна.
Особливе місце серед новинок займає двигун АІ-28 для пасажирських літаків на 80—130 місць, включно із Ан-148.

Вже сформоване технічне завдання для двигуна, що є дуже важливо для подальшого прогресу. Планується завершити цю програму протягом 5-6 років. Такий короткий термін обґрунтований накопиченим раніше досвідом при вирішенні аналогічних завдань. Все, знову ж таки, залежить від позиції держави.

Двигуни нового покоління


За матеріалами "Української технічної газети"
Підготувала Таїсія Турчин

Теги до статті: Україна, машина, авіа, двигун

Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.
<
Юлія Жиліна

23 березня 2012 18:28

Інформація до коментарів
 • Група: Користувачі
 • ICQ: --
 • Регістрація: 29.02.2012
 • Публікацій: 8
 • Коментарів: 12
Сумно, що в Європі, США та інших країнах вкладають міліарди в авіаційну промисловість, а Україна просто ігнорує цю галузь.
<
Надія Якубець

17 жовтня 2012 12:35

Інформація до коментарів
 • Група: Користувачі
 • ICQ: --
 • Регістрація: 17.10.2012
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 24
Чому це Україна ігнорує цю галузь? Можливо, немає належної підтримки від влади, та все ж в України досить потужна авіабаза, особливо, з наукової точки зору. Чого лише вартує наша "Мрія". Та і військова техніка одна із найперспективніших, наприклад, МІГ-29!!!!Напрацювання є, глобального розвитку поки що немає!!!Тому казати, що Україна ігнорує це питання несправидлово,хоча по відношенню до людей, які цим дійсно займаються і роботу,яких ми можемо бачити на власні очі і я маю на увазі не лише Міжнародний авіаційно-космічний салон "Авіасвіт",хоча для більшості не завадило б хоч раз там побувати,щоб не говорити,що Україна ігнорує це питання!!!!
<
Uggs Sale

22 жовтня 2012 22:02

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Which make us capable of supply free shipping to buyers worldwide Cheap Ugg Boots
<
Марина Ансіфорова

19 січня 2013 23:30

Інформація до коментарів
 • Група: Користувачі
 • ICQ: --
 • Регістрація: 19.01.2013
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 10
Цікавий факт: незважаючи на абсолютно інші умови ( скажімо правду, набагато гірші), українці роблять двигуни, які за якістю зовсім не поступаються японським та американським аналогам. От вам і риса української ментальності - робити добре у будь-яких умовах.
<
Якубенко Анастасія

17 травня 2013 03:24

Інформація до коментарів
 • Група: Користувачі
 • ICQ: --
 • Регістрація: 17.05.2013
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 10
Цікава, загальноосвітня стаття, але було би цікавіше почути про покращання умов праці на державних заводах чи про підвищення рівня обладнання, на якому можна виготовляти деталі необхідні для цього двигуна. Тим більш, зібрати двигун та оптимізувати його - це півбіди, найтяжче - розробити кардинально нову конструкцію і виготовити необхідні деталі. "а також застосуванню надміцних матеріалів та прогресивних технологій виготовлення деталей і вузлів двигуна." Я так розумію мається на увазі лопатка ( найслабкіша частина турбінного двигуна), цікаві технології та патенти є у росіян, щодо підвищення міцності цієї деталі. В Україні, на даний момент, або якісно збирають конструкцію по чужим технологіям, або працюють на заводах, які належать іноземцям. Дана галузь в нашій країні поки не процвітає.
<
Agnes

5 серпня 2013 03:36

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Purchase cheap FFXIV Gold ffxiv gold with 100% security at ffxiv gil .You can receive the Final Fantasy XIV Gil Gold within instant delivery once we check your payment. We have 800+ professional workers that play MMORPG buy ffxiv gil nearly 4 years,so we can provide excellent, professional FFXIV Gils trading service and FFXIV POWER LEVELING final fantasy XIV gil service to all customers.
<
Rachael

5 серпня 2013 03:36

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Experience RuneScape as RuneScape 3 Gold never before with our new HTML5 game engine. RS 3 Gold Register your interest to take part in the RuneScape 3 beta. Buy RS 3 Gold RuneScape 3 is a large collection of features Jagex is currently working on, including improved...
<
Paige

5 серпня 2013 03:37

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Order and Chaos Online Wiki order and chaos powerlevel is a community site that anyone can contribute to. Order and Chaos hack no jailbreak or root. NCoin Items
<
Sierra

5 серпня 2013 03:38

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Enough cheap Diablo 3 Gold diablo gold in stock ensures delivered within 15 minutes. Buy D3 Gold enjoy fabulous service all day.Diablo3 Gold sell the Diablo 3 Gold specialty .Fast and cheap Diablo 3 Gold service . provide the sincerity service for you.Come to the excellent Diablo 3 Gold store to buy Diablo 3 Gold,Diablo 3 CDKey and Diablo 3 Power Leveling with the best delivery service. Buy Diablo 3 Gold is the right place to buy Diablo 3 Gold.
<
raka

30 січня 2014 17:10

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
When I initially commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a remark is added I get four emails with the identical comment. Is there any manner you'll be able to take away me from that service? Look here Thanks!
<
sonya

7 лютого 2014 04:58

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
When I initially commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a remark is added I get four emails with the identical comment. Is there any means you can remove me from that service? Thanks! Look here
<
david

15 лютого 2014 19:47

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
What i do not realize is actually how you are not actually much more well-liked than you may be now. You are very intelligent. see this page You realize therefore considerably relating to this subject, produced me personally consider it from a lot of varied angles. Its like women and men aren't fascinated unless it is one thing to accomplish with Lady gaga! Your own stuffs excellent. Always maintain it up!
<
marko

24 лютого 2014 17:33

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Nice post. I learn something more difficult on different blogs everyday. It is going to always be stimulating to learn content material from different writers and apply a bit of one thing from their store. I?d favor to use some with the content material on my weblog whether you don?t mind. Natually I?ll provide you with a link in your web blog. click for resource Thanks for sharing.
<
jlukeadan jlukeadan

28 квітня 2014 09:48

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
<
jlukeadan jlukeadan

2 травня 2014 07:03

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
No content is comparable and admirable then this mentioned for the explanations, a must one to read for everyone and get assisted a lot
{  Garcinium }{ http://garciniumfact.com }

Great information shared with the users here, its noteworthy one to get a great information for future business purpose.
http://garciniumfact.com
<
adsasdfasdf

2 травня 2014 16:03

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Інтелектуальна концепція двигуна розширює надійність традиційних двигунів для полегшення нові програми та концепції. Первісна вартість такого двигуна є досить високою, але експлуатаційні витрати нижче, ніж інші двигуна, використовуваного при правильному операційної процедури і навчений екіпаж.
writing personal statements
<
cara diet yg sehat

14 травня 2014 08:00

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Hey! Fantastic blog! I occur to be a each daycara diet yg sehat visitor to your web site (considerably more like addict) of this website. Just wanted to saymenu sehat untuk diet I admire your blogs and am wanting ahead for extra to return!
<
stonecold

15 травня 2014 09:03

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
A splendid masterwork notified on this destination, maybe something more could be included here for a great work and liking users.
Natural Garcinia Cambogia
garcinia cambogia side effects
garcinia cambogia diet
ssc coaching in delhi
where to buy garcinia cambogia
<
Garcinium

22 травня 2014 13:13

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Excellent explanations shown here, would make me more notifiable in future need of this

check this out ========>>>>>>> Garcinium
<
stonecold

26 травня 2014 13:19

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
That is something enormously useful. I value your efforts behind this article.
[ <a/href="http://garciniacambogiawow.org/garcinium">Garcinium<
/a> ]
[ <a/href="http://original-garcinia-cambogia.com">original garcinia cambogia review</a> ]

Pretty reasonable post. I simply got few chances to be on your webpage but always found some precious information here.
Garcinium
original garcinia cambogia review
<
Donald Cook

18 червня 2014 10:23

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
assist you relieving stress. many folks World Health Organization have used it aforementioned that they feel additional productive at
http://diabacorreview.com
<
soniascollins

7 липня 2014 09:23

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
'Excellent explanations shown here, would make me more notifiable in future need of this occurrence a noteworthy experience seen before.
http://musclebuildingz.com
<
xcpehm

4 лютого 2015 21:15

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
<a href="http://www.flagylvip.com/">flagyl side effects</a>, <a href="http://medicationgabapentin.com/">neurontin cost</a>, <a href="http://genericoralmeds.com/">cialis price</a>, <a href="http://www.storeantibiotics.com/">250 mg azithromycin</a>, get antibiotics
<
23

7 лютого 2015 15:41

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
At present, there is still the lead locomotive is frozen in quarantine inches of ice thickness in the river named. Mining hopes the work will be done in three weeks. How to get FREE Psn Codes
Free PSN codes
<
sfnsfnsf

13 лютого 2015 15:57

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
emulateur ps3

Quant Cyanogen, ses efforts les plus connus de contracter avec des fournisseurs de tlphone fini avec un tlphone gant indien Micromax et socit chinoise Shenzhen OnePlus technologie verrouille dans un procs dans les tribunaux indiens. McMaster a galement fait pas d'amis pour Cyanogen quand il a dclar que «Samsung ne pouvait pas construire un bon OS si ils ont essay." Depuis Samsung est le numro un tlphone Android le fournisseur du monde et l'ancien employeur de Kondik, cela ne me semble pas un moyen de gagner des partenaires commerciaux et d'influencer les transporteurs.

ps3 eumulateur
<
weg

14 лютого 2015 11:26

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Personne n'avait alors contest le projet lors de consultation publique et aucun citoyen n'avait demand d'approbation rfrendaire. La Ville a pourtant fait volte-face et vot contre le rglement. 3DS Emulator pour PC
Nintendo 3DS Emulateur
<
huydughiy

16 лютого 2015 12:23

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
akat I'm aggressive, if you say I like to fight, then you can remove the spoil of your enemies standing armies. Subject's probability of their loot in you. Our ancestors did not say no avail, because the hand is superior obtained. This game is exactly what you will see in.
clash of clans gems hack

hack clash of clans
<
badbsgxn

19 лютого 2015 10:58

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Clash of clans hack
PlayTech has acquired YoYo Games, known developers GameMaker: Studio, the building program multiplatform games that has been adopted by many independent studies.
clash of clans cheats
<
qwfgfv

19 лютого 2015 12:46

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
When Danielle St-Amand (former MP) phoned me and told me that it might fit with the center's mission, I said yes immediately ", said Andr Goudreau, Chairman of the Board administration of social pediatrics center. Clash of Clans Hack 2015
Hack Clash of Clans
<
gdgsfhsf

20 лютого 2015 11:39

Інформація до коментарів
 • Група: Гості
 • ICQ: --
 • Регістрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
clash of clans hack
The price is to be determined, but it is rumored that their cheaper version will be around 99 € and 399 € more expensive. What is certain is that Snail Games launch a series of specific titles for the console when it reaches the market.
clash of clans hack gemsclash of clans hack gems
Назад Вперед

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментарій:
Введіть код: *
^