Інтернет-ЗМІ » Альтернативна енергетика » Шанс на майбутнє, подарований сонцем.
Інформація до новини
 • Переглядів: 1990
 • Автор: Mariya Molodyk
 • Дата: 28-01-2012, 09:04
 (голосів: 0)
28-01-2012, 09:04

Шанс на майбутнє, подарований сонцем.

Категорія: Альтернативна енергетика

Виявляється, девіз людства: "Шукаймо складні шляхи!" Тільки замисліться: протягом тисячоліття людина, не піднімаючи голови, вирубувала ліси, зупиняла ріки та викачувала з-під товщі землі ресурси у пошуках енергії для життя. А щоб відшукати її, варто було тільки підняти погляд у небо. Сонце – первинне й основне джерело енергії для нашої планети, а головне – відновлюване! Кількість енергії сонця, яка потрапляє на поверхню Землі протягом тижня, перевищує ту, що створило людство за всю свою історію.

Шанс на майбутнє, подарований сонцем.


Саме тому гаслом української компанії в сфері альтернативної енергетики «Квазар» стала сакраментальна фраза «Все геніальне – просто. Живи в гармонії з природою». Сьогодні на вітчизняному енергетичному ринку «Квазар» - найбільший виробник сонячних елементів та модулів на основі кремнію. Підприємство охоплює основну частину виробничого процесу, від вирощування напівпровідникового матеріалу до інсталяції готових фотоелектричних систем автономного електропостачання. Щороку компанія випускає продукції на 250 млн. гривень, виплачує більше 25 млн. гривень податків та надає 1100 робочих місць. На території заводу також розташовані десятки високотехнологічних підприємств. Загалом вони забезпечують більше 3500 робочих місць.

Дітище «Квазару» - фотоелектрична станція(ФЕС) на острові Зміїний, що у Чорному морі. До 2006 щорічно на енергозабезпечення маяка, розташованого на острові, держава виділяла майже мільйон гривень. Проте «квазарівці» запропонували вирішення проблеми за 570 тисяч. Роботи з установки 60 фотоелектричних модулів за три тижні виконали всього лиш 4 працівники. ФЕС окупилася вже за перший рік роботи, а за 25 років — мінімальний термін експлуатації сонячних батарей — прогнозують економію у 50 млн. грн. Важливо, що робота фотоелектричної станції не вимагає додаткового персоналу з експлуатації та обслуговування. На додачу, таким чином розв’язали ще й проблему з доставкою палива на острів Зміїний.

Шанс на майбутнє, подарований сонцем.


Завдяки фахівцям підприємства, новітні технології впроваджені й на вулицях древнього Острога, що на Рівненщині. Тут встановили перший в Україні ліхтар, який працює на сонячних батареях. «Квазарівці» також пропонують звичайним українцям, власникам будинків, оцінити переваги альтернативної енергетики. Вони встановлюють системи сонячного енергозабезпечення офісних приміщень, приватних котеджів та заміських будинків. Така автономна фотоелектрична станція обійдеться вам у 15-25 тисяч доларів. Проте, як запевняє директор департаменту сонячної енергетики ПАТ «Квазар» Олександр Прокопенко, станція окупить себе за 7—10 років і протягом 25 років безперебійно забезпечуватиме будинок електроенергією.

Шанс на майбутнє, подарований сонцем.
Шанс на майбутнє, подарований сонцем.


На жаль, в Україні товари та послуги підприємства «Квазар» поки не користуються попитом, а підприємство вважається експорт-орієнтованим. Понад 90% його товарів та послуг замовляють іноземці. А причина цього – відсутність законодавства, яке б стимулювало впровадження сонячної енергетики на Батьківщині, а відповідно – надто високі ціни.

Разом із ти «квазарів ці» переконані, що кількість успішних інсталяцій буде тільки зростати. Адже геліоенергетика абсолютно екологічна. Немає ніяких отруйних та небезпечних викидів в атмосферу, сонячні батареї не забруднюють воду та ґрунт, у них навіть відсутнє небезпечне випромінювання.

Шанс на майбутнє, подарований сонцем.


У нашій країні історично склалися умови, сприятливі для розвитку промислового виробництва сонячної електроенергетики та її технічних засобів. Експерти стверджують, що ми маємо достатню кількість сумарної сонячної радіації, неабиякий практичний досвід та могутній науковий потенціал. Україна може розвивати проекти в галузі сонячної енергетики за рахунок власного виробництва сонячних панелей. А багаті поклади кремнію дали можливість нашій державі стати одним з найбільших у Європі виробників сировини для потреб геліоенергетики. Досягнення не змушують на себе чекати. Станом на грудень 2011 року потужність сонячних електростанцій України сягнула вже близько 188 Мвт, а розвиток цієї галузі віднесено до пріоритетних національних проектів.

Завдяки використанню енергії сонця ми отримали шанс на майбутнє. Відкритим залишається питання, чи вистачить розуму скористатись ним.


Підготувала Лілія Федорович

Теги до статті: квазар, фотоелектрична станція, альтернативна енергетика, геліоенергетика, сонячні батареї

Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.
<
Надія Якубець

21 листопада 2012 00:38

Інформація до коментарів
 • Група: Користувачі
 • ICQ: --
 • Регістрація: 17.10.2012
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 24
Для того, щоб в Україні це стало реально працюватипотрібні велечезні капіталовкладання, а держава не взмозі виділити такі кошти!!!Тому чи не єдине вирішення - зацікавити власників холдингів,які працюють на території України!!!
<
Світлана Зарицька

28 лютого 2013 10:05

Інформація до коментарів
 • Група: Користувачі
 • ICQ: --
 • Регістрація: 15.02.2013
 • Публікацій: 3
 • Коментарів: 50
Я багато чого читала про "Квазар" і вони дійсно виготовляють дуже якісний товар, роблять потрібну справу. Те, що вони більше відомі за кордоном, аніж в Україні - це дуже сумно. Їх потрібно розпіарити, показати те, що вони роблять.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментарій:
Введіть код: *
^